• DOLAR
  $1.526,2600
 • EURO
  $0,4369
 • ALTIN
  $48.722,0000
 • BIST
  1,2036
KORONAVIRÜS KIYAMET OLABİLİR Mİ.!?

KORONAVIRÜS KIYAMET OLABİLİR Mİ.!?

Başınıza gelen herhangi bir musibet ellerinizle işlediklerinizden ötürüdür. (Şura Suresi  30) KORONAVIRÜS Nedir diye bir soru sorulsa eminim Yüzlerce Cevap alınır verilir. Bunun Gerek Cevabı Gerçek Nedeni Allah’ın katında dır.! O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (O’na hiçbir şey gizli kalmaz.) O’nun bildirdiklerinin dışında insanlar O’nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler…” (el-Bakara, 255) Biz […]

Başınıza gelen herhangi bir musibet ellerinizle işlediklerinizden ötürüdür.

(Şura Suresi  30)

KORONAVIRÜS Nedir diye bir soru sorulsa eminim Yüzlerce Cevap alınır verilir. Bunun Gerek Cevabı Gerçek Nedeni Allah’ın katında dır.!

O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. (O’na hiçbir şey gizli kalmaz.) O’nun bildirdiklerinin dışında insanlar O’nun ilminden hiçbir şeyi tam olarak bilemezler…” (el-Bakara, 255)

Biz Allah’ın Kulları olarak Gerçek Nedenleri bilemeyiz Ancak bize Rabbimizin verdiği sınırlı Bilgiler ile sadece Yaşananları yorumlayabiliriz.

“Size ilimden ancak az bir nasîb verildi.” (el-İsrâ, 85)

Bana Sosyal medya Üzerinden “KORONAVIRÜS NEDİR.? Nasıl yorumluyorsunuz.?” Şeklinde Birçok Soru geldi. Bu sorulara verdiğim Çeşitli cevaplarım oldu. Bu cevapları Bir Bütünlük Içerisinde özetlemeye çalışacağım. ama daha öncesinde Birkaç istatistik bilgilerini Sizlerle Paylaşmak istiyorum.

Covid 19 ViRÜSÜNÜN Pozitif olduğu Kişilerde virüs Kendini hızla klonlayıp kopyalar v bu Manada her Pozitif olan insanda 4 milyon 700 Bin adet Virüs yaşar. Mikroskobik Bir devasa Küçüklüğe Sahip olan Koronavirüs’ün Tüm Dünya’daki Toplam ağırlığı Belkide 1 GRAM Değildir Bununla Birlikte Hayatlarını kaybeden, kaybedecek olan v Toplam Pozitif Vakalar, potansiyel risk gruplarını Genel toplamda hesap ettiğimiz zaman ortaya ürkütücü Bir sonuç çıkıyor v Bir VİRÜSÜN DÜNYA’YA NASıL MEYDAN OKUYUP EVE KİTLEDİĞİNİ Hayretler içerisinde Allah’ın bir uyarı Bir musibeti olarak ibretle Hikmetli Bir okumayla Tefekkür ediyoruz.

KORONAVIRÜS Sanılanın aksine Bir AURA IŞIĞI gibi çevreleyip gittiği v ulaştığı Heryerde TEMAS OLSUN OLMASIN BİR İZ BIRAKIYOR. AURA TIPKI DÜNYAMıZı ZARARLı IŞINLARDAN KORUYAN OZON TABAKASI GİBİDİR Tabiki Bir farkla. Şöyleki: Ozon tabakası “KORUYUCU” KORONAVIRÜS” ise ZARARLı dır. Solunumumuz ile havada asılı duran Bazıları neredeyse hava kadar Hafif zerrecik Partiküllerin sanıldığı v Uzmanların açıkladığı gibi 1-2 dakikada yere düşmediğini Bilakis hafiflikleri v hava sürkülasyonu Nedeniyle Atmosferde dolaştığını düşünüyorum. yağmur ile birlikte BULAŞ’ın Toprağa, BİTKİLERE v İÇME SULARINA Bulaşıyor. Böylece Virüsün Pratikte fiilen şahid olduğumuz gibi yayılması ile bu Benim yorumum ile Daha uyumlu bir izahat olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca DÜŞÜN-ü-YORUM

Tüm Dünya’yı Aynı Anda Kim eve Sokup Sokakları Bomboş yapabilir.?! KORONAViRÜS KIYAMET Olabilir mi.!?

Hatırlayanlar mutlaka vardır Istanbulda hiçbir izahat getirilemeyen yeraltından gelen Gizemli Bir UĞULTU olmuştu.! Işte Ben onu “SUR’un üflenmesi” olarak okunabilirmi diye düşünüyorum.

https://www.mugla.bel.tr/haber/4uncu-ulusal-karikatur-yarismasinda-sonuclar-belli-oldu

İNSAN ADETA TANRILAŞTIRILIYOR.!
KORONAVIRÜS Konusunda “Dünya nüfusunun 500 Milyona düşürülmek istendiği” “Insanların artık ÇİP’li olacağı” ” 5G TEKNOLOJISI nin etkileri”
vb Bir çok Düşünceleri okuyor, görüyoruz. Öyle uçuk iDDiA’lar Dillendiriliyor ki insanoğlu Adeta TANRILAŞTIRILIYOR.! Tabiki Bazıları “KOMPLO TEORISI” Şeklinde Bir takım Olası Senaryolar Olabilir. Fakat Müslümanlar Son Tahlilde “ELDE VAR ALLAH cc” demeli değilmi.!? Kardeşim Hiçmi Allah gelmiyor AKLıNıZA.!

ELDE VAR ALLAH cc Allah cc yukarıdaki ayeti Celilede buyurduğu gibi “Başımıza gelenler Kendi ellerimizle yaptıklarımız” dır.

Allah cc Kainattaki Yaşam sistemini Sevgi üzerine kurmuştur.! Sevgi ise çok Geniş Bir çerçevede değerlendirilmesi Gereken Bir kavram dır.

Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olamazsınız iman etmedikçe Cennete giremezsiniz

De ki: “Ben buna karşı yakınlıkta sevgi dışında sizden hiçbir ücret istemiyorum  (Şura 23)

Onda ‘sükun bulup durulmanız’ için, size kendi nefislerinizden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet kılması da, O’nun ayetlerindendir. (Rum Suresi, 21)

Allah’ın kainat v Dünya Yaşam sistemini üzerine Kurduğu Önemli olgulardan biri olan Sevgi; olabildiğince kapsayıcıdır.  Sorumluluk, itaat, ibadet, kulluk, zulüm, kişilik, Eğitim, Allah için Sevmek, Allah için sevmemek, (meşru) Aşk, Muhabbet, Zalimler ile Mücadele, iyiliği v Hayrı yayma k (Birr), Salih amel  vb Konular hep bu cümledendir.!

Birçok Rivayet te tartışmaya açık olsada Kıyamet alametleri Öyle tasvir ediliyor ki dersiniz “Evet Tıpkı Bugüne işaret ediyor” İlmin ortadan kalkıp cehaletin yerleşmesi, sarhoşluk veren içkilerin yaygınlaşması, zinanın alenî hale gelmesi, köle kadının efendisini doğurması, çobanların zenginleşerek bina yapmakta yarışması, zekât verilecek kimse bulunamayacak kadar servetin çoğalması, aynı davayı güden iki büyük topluluğun birbiriyle savaşması, adam öldürme olaylarının ve fitnelerin fazlalaşması….. ile ahir.

Bu Noktadan Hareketle Allah’ın kainat v Dünya Yaşam sistemini üzerine Kurduğu Muhteşem Ötesi Bir duygu olan “SEVGİ” nin Büyük bir yara aldığını düşündüğümüzde son zamanlarda yaşadığımız Savaşlar, Doğal Afetler, Salgınlar v Büyük bir felaket, Büyük bir musibet olan “KORONAVIRÜS” ün Nasıl oluştuğu konusu kendiliğinden açıklığa kavuşuyor gibi bir durum ortaya çıkıyor. Allahu Azimüşşan Dünya’nın düzenini, adaleti, aile yapısı huzur Güven ve buna benzer temel gereksinimleri MÜSLÜMANLARA EMANET ETMİŞTİR. Müslümanlar ise ümmet bilinci ile hareket etmiyor Maalesef Yeniden Ümmet şuurunu kuşanarak dünyada iyiliği v salih Amelleri yaygınlaştırmak için, sevgiyi Allah’a kulluğu ihya etmek için Ayasofya dan Yükselen Allah’u Ekber v hayye alesselah nidalarını hayye alel birr hayye alel amel ile genişleterek dünyayı Allah’ın lütfu keremiyle Yeniden yaşanabilir hale getirmek Zorundayız.

 

Ve Ehiru Davane inil Hamdu Lillehi Rabbil Alemin.

 

Yasin Asma

(www.yasinasma.com)

Yasinasma@gmail.com

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?