Tag Archives: Eyvallah MiRim

ADALET ANLAYIŞIM v insana Verdiğim değer hakkında —– <3

Babam Molla Yusuf Çevresinde Hatrı Sayılan Klasik Bir Hocaydı
Allah rahmet eylesin (1946 ♾️ 2009)
Çok Sempatik olmasının Yanında TATLI – ASABİ YÖNÜ VARDI Fakat Hemen herkes babamın mizacını bilir, tersine gitmez ona göre davranırdı. Nadiren Tartışma, münakaşa olurdu.! Ben Babama “DERE CAMİSİNDE” Müezzinlik v Hatiplik yapardım. Babam (r.a- allah ondan razı olsun) namaz kıldırırdı. SERT HUTBELERİMİ tepki vermeyişinden BEĞENDiĞİNi anlardım.!
Bazen Kendi yaşıtlarına ufak bir hatalarında çatar ibadet Konusunda eksik v yanlışlarını Yüzlerine vurup bazen kırıcı olur Bazen kavgaya dönüşünce abim v ben Babamdan habersiz kavga ettiği kişiye Küçük bir hediye ile gidip Gönlünü alır, özürdileyip Böylece işi tatlıya bağlardık. Babama da Saygılı Bir üslup ile kızardık (Tabiki o modda olduğu zaman) 🙃😁
işte Bizim yetişme Tarzımız, Adalet anlayışımız v insan ilişkilerimiz budur.
 
Bugünkü toplumda bu erdemlerin kaybolmaya yüz tuttuğu v ürkütücü bBir yokoluşa Doğru evrildiğimizi kahırla izliyorum. İnsanlar vefasız hayırsız Kıymet bilmez, insan ilişkileri diye bir şey Zaten yok. Olabildiğince menfaatçi GÜCÜNÜZÜ, NÜFÜZUNUZU, ETKİNİZİ Bir şekilde kullanmak için kısa, orta v uzun vadede planlar yapar Sizi bu bağlamda Başüstüne koyup korumaya kollamaya başlar. Bir zaaf, Bir hata, Bir gaflet ile veya haklı bir tavrınız nedeniyle bir şekilde GÜCÜNÜZÜ ETKİNİZİ NUFUZUNUZU KAYBETMEYE BAŞLAYINCA size Gösterilen o Saygı Sevgi ilginin kaybolmaya başlayıp Bir süre sonra Saygısızlık terbiyesizlik ile karşı karşıya kaldığınızı görürsünüz.
 
Faraza Bir milletvekili olmanız durumunda (Çok özürdilerim) şahsi WC nizi kim Daha temiz yıkar yarışına girme potansiyeli taşıyanların gücünüzü kaybettikten Sonra yaşadığınız ciddi sıkıntılar nedeniyle Üstelik Meselelerden haberdar oldukları halde “dilsiz şeytan” olmayı bırakın üstüne koyup size karşı söylem geliştirmeyi, An’ın güçlülerine yaranıp yağ çekerek size “alo hecci Abi Selâmaleyküm Nasılsın Rabbim aranıza hayrı koysun” bile taraflı olmadan Bir hayır duasında bulunmayı Bir hoşgeldin Nasılsın ziyaretinde Normal bir insan davranışı görmeyince Kendi kendinize VAY BEEE dediğinizi farkedersiniz. ne diyeyim ALLAH’ıN GÜNLERI ÇOKTUR.
HER İNSAN ENGELLİ ADAYIDIR.! ” Lütfen insan kalınız.!
Saygılarımla —– <3

ÇIKACAK KİTAPLARIM HAKKINDA 

(Fotoğraflar Benim çizimimdir v asıl kapaklar Değildir)
Kitap yazma Konusunda Uzman Arkadaşlar ile ile görüştüm. Kalın Kitaplar uzun Yazılar uzun HİKAYELER Artık okunmuyor. Bu yüzden Hikayeleri Kısa sayfaları az tutmaya Gayret edeceğim inşallah. ESERLERİ OLABİLDİĞİNCE PROFESYONEL Bir çaba olarak sunmaya çalışacağım v Gerçek isimlere yakın isimler kullanacağım. Örn: Sevcan yerine mercan Mahmut yerine Hamut Celal yerine Cemal Yasin yerine Yasir gibi teknikler kullanacak Bazende lakaplar ile Eğlenceli hüzünlü v düşündürücü sürükleyici akıcı Bir dil kullanmaya çalışacağım

Nefret dili asla kullanmamaya özen göstereceğim inşallah edebi olsun istiyorum inşallah Başaracağım.
GAYRET çaba Bizden Tevfik v Muvaffakıyet ALLAH’TAN dır.


——————————————————————–
RABBIM ÖMÜR LUTFEDERSE
4 Kitap olarak PLANLIYORUM
1. Kitap ŞİİR KİTABI “Gözlerini Kapatmadan Göremezsin” ” Eyvallah MiR’im.! ” şeklinde 2 Başlıklı olarak Düşün Yayıncılık YAYINEVİNDE Son Aşamada Kapak Tasarımı v ek isteklerim Uygulanıyor .
———————————————————————-
2. Kitabım “MUSİBETLER İLMİHALİ” “Gözleriyle Kartal Avlayan Adam” ismiyle çalışmaları Bitirmeye çalışıyorum.
———————————————————————
3. Kitabım TÜM YÖNLERIYLE ALS HASTALıĞı” -” Dünya’nın En iyi ALS HASTASıYıM – GÜNLÜK YAŞANTIM v BAKIMIM NASıL?” altbaşlığı ile Çalışmam Olacak inşallah
——————————————————————–
4. Kitabım ROMAN Olacak KURGU v GERÇEK olarak yaşanmış, Yaşadığım olayları merkeze alan bir SARSICI, DEPREM ETKİSİ Yaratacak Çok etkili bir çalışma olacaağını öngördüğümü ifade etmek istiyorum.

Eyvallah MiR’im.!